Lądek Zdrój (województwo dolnośląskie, powiat kłodzki)

Opis

Lądek Zdrój, jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie, otoczony Górami Złotymi, nieomal u stóp Śnieżnika, majestatycznego szczytu, górującego nad Ziemią Kłodzką, od wieków stanowi magnes dla kuracjuszy i turystów. Usytuowanie miasta, jego zabytki, urok części staromiejskiej i zieleń parków w zdroju stanowią o niepowtarzalnej atmosferze.

Źródlane wody lecznicze przywracają sprawność, górskie krajobrazy zachęcają do spacerów i wędrówek. Kurort zapewnia rehabilitację, zdrowy relaks i wypoczynek. Oferta turystyczna to szlaki turystyczne piesze, rowerowe, skałki do wspinaczki, jedno z nielicznych w Polsce arboretum, stadniny konne, turystyczne przejścia graniczne do Czech.

Dlatego tu ani kuryer nie zbudzi ze snu dyplomaty, ani trąbka zawoła oficera do służby, ani też dzwon profesora do audytoryum lub kupca na giełdę. Tu żyją wszyscy nie skrępowani etykietą złocistych salonów(...); wszystkich łączy jeden węzeł wzajemnej grzeczności i zgody, wszyscy jeden zamiar mają, jeden cel przed sobą, cel wyzdrowienia.

A. Ostrowicz

 

Źródło: Gminne Centrum Informacji

 
FB dlaMaturzysty.pl reklama