Rzeszów (województwo podkarpackie, powiat Rzeszów (m.n.p.p.))

Ciekawe miejsca

WTORKI PODRÓŻNIKA

Galicyjskie Stowarzyszenie Edukacyjne GATE we współpracy z YES Adventure Club oraz Rzeszowskim Klubem Wysokogórskim rozpoczyna serię cyklicznych spotkań pod nazwą: „Wtorki podróżnika".

Co to za inicjatywa?

 

Wtorki podróżnika" mają umożliwić szerokiej publiczności spotkania z globtroterami, eksploratorami, sportowcami oraz wielkimi zdobywcami najdzikszych miejsc na ziemi. Chcemy przedstawić ludzi, który pokonali przeciwności losu i zrealizowali swoje marzenia, którzy stanowią przykład życiowej niezłomności i wytrwałości w dążeniu do celu. Zaproszeni goście będą prezentować zdjęcia, slajdy i filmy o tematyce turystyczno-podróżniczej, opowiadać o niezwykłych miejscach, swoich przygodach i o trudnościach, z jakimi przyszło im się zmierzyć. Spotkania będą nie tylko świetną okazją do wysłuchania fascynujących opowieści, ale również do wymiany doświadczeń oraz do zdobycia wielu praktycznych informacji, które mogą okazać się nieocenione dla planujących własne podróże.

Oprócz prezentacji sylwetek niezwykłych osób chcemy propagować aktywność sportową oraz zachęcić ludzi do podróżowania, zwiedzania i odkrywania świata.

Kiedy i gdzie?

 

Spotkania oraz prelekcje będą się odbywały, co dwa tygodnie we wtorki, w „Kulturalnej Piwnicy Yes" przy ulicy Reformackiej 4 w Rzeszowie, o godzinie 19:30.

Najbliżej spotkanie odbędzie się 1 kwietnia 2008.

Chęć współpracy z nami wyrazili już:

Maciej Barszczewski - podróżnik, doświadczony kierowca off-road'owy, uczestnik

Międzynarodowego Rajdu Samochodowego TRANSSYBERIA Atlantyk-Pacyfik 2003.

Wraz z pilotem Pawłem Kądziołką przemierzyli 12.000 km trasę, prowadzącą z Gdańska,

poprzez Wilno, Nizinę Wschodnio-europejską, Moskwę, Góry Ural i tereny zamieszkane przez ludy Syberii, poprzez Nizinę Zachodnio-syberyjską, okolice Jeziora Bajkał, Wyżynę Środkowosyberyjską, Góry Jabłonowe, Stanowe, Wierchojańskie i Suntar Chajata aż do zlewisk Oceanu Spokojnego.

Andrzej Makaran - alpinista, himalaista i podróżnik, uczestnik wypraw w Himalaje, Atlas

Wysoki, Kaukaz, oraz Andy - od Patagonii po Boliwie. Organizator wypraw trampingowych m.in. do Kolumbii, Ekwadoru, Argentyny, Nikaragui, Meksyku, Maroka, Sri Lanki, Indii i Chin. W 2005 wraz z Mariuszem Saramakiem i Grzegorzem Wroną dotarli do jezior Lagunas Bravas na pustyni Atacama. Jako pierwsi na świecie weszli na trzy dotąd niezdobyte szczyty gór Sierpa Nevada De Lagunas Bravas, w tym Cumbre del Laudo. Zyskali też prawo do nazwania dwóch niezdobytych dotąd gór.

Stanisław Proszak - rzeszowski alpinista, himalaista, taternik, podróżnik, przewodnik górski. Odbył wiele wypraw w najwyższe rejony świata. Na swoim koncie ma wyprawy w Alpy, Dolomity, Kaukaz, góry Nepalu oraz wspinaczkowe wejście na Mont Blanc. Zdobył między innymi Aconcague, Kilimandżaro, Elbrus i Alpamayo.

Janusz Płodzień - rzeszowski speleolog, taternik i fotograf jaskiniowy, organizator i uczestnik licznych wypraw wgłąb jaskiń Rumunii i Włoch. W lecie rowerzysta, w zimie narciarz. Miłośnik wspinaczki.

Grzegorz Surowiec - kierowca off-road'owy, założyciel pisma „Off Road 4x4 PL", organizator wielu imprez samochodowych, uczestnik wyprawy samochodami terenowymi w głąb „Czarnego Lądu". Uczestnik półfinału „4x4 Eco-Challenge - wyprawy po bezdrożach południowej Afryki".

Waldemar Lenkowski - podróżnik, speleolog, kierowca off-road'owy, członek narodowej

ekipy Polski i rajdzie Camel Trophy w 1993 roku. Organizator wielu imprez outdoorowych. Producent filmu „Błoto Wiąże" nagrodzonego na Festiwalu Filmów Off Road w Wilnie w 2007 roku.

Cel:

 

Pragniemy dotrzeć z naszą inicjatywą do jak największej publiczności, dlatego też zapraszamy Państwa do objęcia patronatem medialnym naszego przedsięwzięcia „Wtorki podróżnika".

Kontakt:

 

Galicyjskie Stowarzyszenie Edukacyjne GATE

Ul. Reformacka 4, 35-026 Rzeszów

Tel. 017 85-20-720 e-mail: biuro@yes.pl

 

 

Źródło: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

 
FB dlaMaturzysty.pl reklama